Loading color scheme

z Łowicza do Holandii

 

Przewozy pasażerskie z Łowicza do Holandii

Dlaczego warto jechać do Holandii z Łowicza ?

Jeśli ktoś nigdy nie był w Łowiczu, to czas to zmienić. Niepozorne miasto ma wiele zabytków do zaoferowania, muzeum skrywa ciekawe zbiory. Łowicz słynie w dużej mierze z mecenatu arcybiskupów gnieźnieńskich. Do głównych atrakcji zalicza się zabytkowy budynek Poczty Polskiej, dom partii, ratusz, kościół ojców Pijarów, galerię Browarną. Bardzo efektowne są również okoliczne murale, które można spotkać w wielu miejscach. Dzieła na murze odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi..

Co warto zobaczyć w Łowiczu ?

Łowicz uznawany jest za miasto biskupów, stanowi obecnie siedzibę diecezji. Na jego zwiedzenie wystarczy kilka godzin, ale nie oznacza to ubogiego wyboru atrakcji. Jest ich sporo, odwiedzenie jest wiele ciekawych miejsc. Wrażenie robi barokowa bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja. Ciekawostką będzie to, że kościół został katedrą dzięki papieżowi Janowi Pawłowi II. Tak powstała diecezja łowicka. W kryptach znajdują się szczątki arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski. Wrażenie robi także brama prymasowska, która pomimo upływu wielu lat nadal zachowuje swoje wysokie walory estetyczne. Warto odwiedzić muzeum diecezjalne z tarasem widokowym, który umożliwia podziwianie panoramy miasta. Podczas zwiedzania trudno nie przejść przez Stary Rynek pełniący funkcję parkingu z gotyckim ratuszem.

Atrakcje Łowicza

Jeśli kogoś interesuje historia miasta, to powinien odwiedzić muzeum znajdujące się w dawnym seminarium księży misjonarzy. Zachowało się wiele ciekawych zbiorów regionalnych, etnograficznych i archeologicznych. Pięknie prezentuje się wnętrze kaplicy pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza ze względu na niesamowite freski. Kolejną atrakcją będzie skansen Ziemi Łowickiej, na który składa aż 40 budynków. Powstała także Aleja Gwiazd Łowickich, została ona przeznaczona dla osób, które przyczyniły się do promowania sztuki ludowej i dziedzictwa regionu. W gmachu dawnej poczty konnej mieści się aktualnie siedziba poczty polskiej. Z wartych uwagi atrakcje wymienić można także basztę Klickiego, pałacyk Klickiego, dworek Kalinowskich, galerię browarną w kościele, ruiny zamku prymasowskiego.

Busy do Holandii łódzkie dla osób chcących podróżować komfortowo bez ponoszenia wysokich kosztów

Z Łowicza do Holandii można dostać się bardzo szybko, wystarczy zarezerwować przejazd przez internet. Podróżowanie ze speedbus.eu jest niezwykle korzystne cenowo dla każdego. Można usiąść wygodnie w pojedynczym fotelu, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty za standardowy bagaż. Istnieje też możliwość zatrzymania się w wybranym miejscu. Busy do Holandii z Łowicza są prowadzone przez kierowców z dużym stażem. Klienci mogą liczyć na dostęp do bezprzewodowego internetu wifi. Podróżowanie busem pozwala na zobaczenie wielu ciekawych miejsc po drodze. Kierowca zadba o to, aby dotrzeć do miejsca docelowego w ustalonym terminie. Nowoczesna flota pojazdów to gwarancja bezpiecznych przewozów. Każde auto jest dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym. Za usługę można zapłacić gotówką lub przelewem, w zależności od preferencji.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie transportu z Łowicza zadzwoń. Nasz konsultant pomoże w rozwiązaniu wszelkich niejasności. .

busy z Łowicza do Holandii

 

 

Większe miejscowości na trasie: Łowicz, Łódź, Konin, Poznań , Nowy Tomyśl, Frankfurt (Oder), Brunszwik, Hannover, do Holandii.

 

Busy do Holandii, Belgii, Niemiec, województwo Łódzkie

 

Skontaktuj się z nami 790 776 377