Loading color scheme

Do których krajów Europy Zachodniej Polacy najczęściej podróżują busem?

Polacy upodobali sobie podróże busem do Europy Zachodniej z wielu różnych powodów. Niektórzy wybierają się w tym kierunku służbowo, ponieważ chcą znaleźć dobrą pracę, inni zaś w celach wyłącznie turystycznych i rekreacyjnych. Wiele młodych osób jeździ tam również na studia, aby zdobyć edukację na odpowiednim poziomie. Jakie kraje są jednak przez nich wszystkich wybierane najczęściej? Sprawdźmy w artykule!

Holandia

Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków w Europie Zachodniej jest Holandia. Kraj ten ma bowiem wiele do zaoferowania, zarówno pod kątem jakości życia dla osób, które szukają swojego miejsca na stałe, jak i rozmaitych atrakcji, jakie zapewnia turystom. Renomowani przewoźnicy kursują busem do Holandii z Łodzi i innych miast regularnie przez cały rok. Dzięki temu bez trudu znajdziesz termin, który najbardziej Ci odpowiada, niezależnie od pory roku, podczas której wybierasz się za granicę.

Belgia

Ponadto mnóstwo osób wybiera podróże busem do Belgii. Nie bez powodu! Przejazdy w tym kierunku są tanie i zawsze bezpośrednie, a kierowcy wyruszają z wielu polskich miejscowości, również tych mniejszych, takich jak Pabianice, Wieluń, Sieradz czy Zgierz. Dzięki temu nie będziesz narażony na przesiadki w większych miastach, które mogą być nie tylko niewygodne i stresujące, ale też czasochłonne, przez co jeszcze bardziej wydłużają wielogodzinne podróże.

Niemcy

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym miejscem, do którego Polacy chętnie jeżdżą busem, są oczywiście Niemcy. Podróż z Polski do tego kraju jest dość długa, dlatego tak ważne jest, by wybrany środek transportu zapewniał odpowiedni poziom komfortu. Busy są wygodne i bogato wyposażone, a na pokładzie czeka na wszystkich pasażerów dodatkowo bezprzewodowy Internet. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i ogrzewane, więc niestraszne im nawet najtrudniejsze warunki panujące na zewnątrz.